Od samego początku imielińskie biegi promowały ekologię. DUO Cross Imielin będzie nawiązywał do tej tradycji. Chcemy by nasza impreza była wydarzeniem zrównoważonym, dlatego postaramy się do minimum ograniczyć wykorzystanie plastiku, a na terenie imprezy z pewnością uczestnicy znajdą pojemniki do segregacji odpadów. 

Lokalizacja imprezy – Stadion Miejski w Imielinie – także pomoże wszystkim którzy wybiorą proekologiczny transport publiczny. Stacja kolejowa znajduje się kilkaset metrów od miejsca startu, a siatka połączeń Kolei Śląskich z pewnością pozwoli na dobre rozplanowanie czasu dojazdu. 

W trakcie wytyczania trasy będziemy zwracać uwagę na lokalizację dzikich wysypisk czy miejsc szczególnie zanieczyszczanych. Wierzymy, że współpraca ze służbami miejskimi i wolontariuszami pozwoli na pozostawienie terenu i trasy DUO Cross w jeszcze lepszym stanie niż przed rozpoczęciem imprezy. 

Ważna informacja dla zawodników, strefa zrzutu będzie do 50 metrów przed i za bufetem. Wyrzucanie śmieci poza wskazanymi strefami skutkowało będzie dyskwalifikacją.