Duo Cross Imielin 2019, to twórcze rozwinięcie 25 lat tradycji imielińskich biegów ekologicznych. Dwa dystanse – 10km i półmaraton – jakie proponujemy, to atrakcyjne rozszerzenie dotychczasowej formuły skierowane zarówno do wszystkich amatorów biegania, ale także dla miłośników Nordic Walking. Tych ostatnich zobaczymy na dystansie krótkim. 

CROSS PÓŁMARATON,

CROSS 10K,

CROSS NORDIC WALKING

BIEGI DLA DZIECI

Oba dystanse – 21 i 10 km poprowadzono trasą w części pokrywającą się – oznacza to, że zawodnicy pobiegną tymi samymi drogami, a dzielić ich będzie bufor czasowy. Dla dystansu 21km zaplanowana jest duża pętla wokół zbiornika Dziećkowice, wykorzystując w części tereny sąsiadującej gminy, natomiast startujący na 10 km biec będą tylko po terenach Imielina.

Trasa wyznaczona w większości po terenie. W części wokół jeziora zawodników półmaratonu czekają drogi gruntowe oraz z płyt, poza tym pobiegną trasami po drogach leśnych oraz szutrowych. Startujący na 10K przebiegną przy jeziorze, a zawodnicy 21K obiegną jezioro Dziećkowickie. Do terenowej części trasy zawodnicy dobiegną po drogach asfaltowych.